فرهنگ و تمدنی که قواعد زندگی ميليون ها انسان را تعيين ميکند بايد يک نوع جهت گيری يا اصول يا چارچوب کلی را برای مردم خود تعيين کند که آنها مجبور نشوند در سفسطه بازی و عمل گرايی غرق شوند و به توجيه بپردازند. اما چنانچه در نوشته هاست در می يابيم که در متون دينی( و مخصوصا اسلامی به دليل ملموس بودن و نزديک تر بودنشان) هيچگاه هيچ بحثی به پايان نميرسد. هر نسلی همان بحث قبل را دوباره شروع ميکند بدون اينکه پيشرفتی حاصل شود.

چرا؟؟!!!!06.gif

/ 28 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nazanin

واللا چه عرض کنم....

ستاره

سلام..اگه پيشرفتی در کار بود که الان جايگاه من يا تو يا بقيه اينی نبود که الان هست..در مورد متون دينی هم فقط همينو ميدونم که فهميدنشون ..درکشون و به کار بستنشون گاهی انقدر غير عمليه که ترجيح ميدی فراموششون کنی و بی دين باشی..(البته بی دينی با تعريف همين متون)..تولد وبلاگمه..هر چند جشن شادی نيست..خوشحال ميشم باشی..ميگم راستی!ادم به سماجت من ديده بودی تا حالا؟!!:دی..

Sahar

سلام..... خوشحال شدم اومدين. فکر ميکنم پاسخ خيلی از مسائل اسلام روشن است ولی ما نمی خواهيم قبول کنيم. چون قبولش مارو محدود ميکنه. ما تلاش ميکنيم يه جوری حلش کنيم و تغييرش بديم ولی نميشه.

فيروزه

بازم سلام :دی ... اين دفعه اون ورا خواستی بيای بگو که حتما يه گاوی گوسفندی قربونی کنم :دی

kalame

سلام گلم ........ خوبي؟؟/ ............ ممنونم كه اومدي ...........حال خوبی ندارم .........

sara

سلام به دوست من حتمآ تونستی سر بزن ...untitlebs.persianblog.ir

shirin

سلام مرسی از تعريفت... خوب نسل ها مثل اون موشی می مونند که توی دايره افتادند و الکی دارند دور خودشون می چرخند... برای اينکه علت ومعلول هرچيزی دوباره برمی گرده به خودش ... خوب قاعدتاْ ما هم دچار دور تسلسل می شيم

هيوپاين

سلام ... ممنون که سر زدی دوسته عزيزم ... والا اونطور که تو جريان هستم سايت اون کنتوره خراب شده و اينکه به نظر من همه غالب رو عوض کن حالا هر جور راحتی در همه حال موفق باشی فعلا بای .......